Om kollektionen
Dream Rider finns även i 2 specialversioner med Disney-tema: Musse och Mimmi Pigg samt Bilar.Detaljer
- Lagenlig garanti
- Resväska med 4 hjul
- 100% Polypropylen
- Minnie Glitter
- 51 x 37 x 22 cm
- Kabinväskor
- 28 L
- 2.3 kg
- 109641-7064
- Hård väska
- Ja
- Topphandtag
- 4 hjul
- Integrerat hjulsystem
- Löstagbar axelrem
- Ja
- Ja
- Ja
- I locket
Flygbolagens regler ang. bagagestorlek
Denna kabinväska har storleken 51 x 37 x 22 cm och kan tas ombord på följande flygbolag: 27 different airlines.
Följande flygbolag passar:
Returer & Ersättning
Du kan returnera oanvända produkter om samsonites regler av Ångerrätt möts.
Du har rätten att frånträda ditt avtal med samsonite inom 14 kalendardagar från leveransdatumet.
För mer information om returer och ersättningar, vänligen se samsonites Returpolicy, eller för att ta bruk av ditt ångerrätt, vänligen följ returprocessen som finns här.
Leveransalternativ
Höjdpunkter

Rolig & praktisk
Packa DREAM RIDER DISNEY med dina barns (3-8 år) leksaker och andra förtrollade föremål och låt äventyret med Musse eller Elsa börja. Skapa magiska matchande set med artiklar från vår DISNEY ULTIMATE 2.0-kollektion.

Rulla, leka, dra
Använd DREAM RIDER för att underhålla barnen på resan. De kan åka på sin nya reskamrat eller så kan du använda det mjuka handtaget i väv för att dra väskan. De robusta hjulen och det högkvalitativa låset garanterar ett säkert äventyr.
Produktrecensioner hanteras av en tredje part för att verifiera äkthet och överensstämmelse med våra betyg och riktlinjer för recensioner.